11.7 C
Skopje
16.10.2019 - 9:46

Ознака: самораспуштање

Косовските пратеници се самораспуштија

КОСОВО Косовскиот парламент вчера се самораспушти, по што се очекува претседателот на државата, Хашим Тачи, да го одреди датумот за одржување предвремени парламентарни избори. За...