-5.2 C
Skopje
17.1.2022 - 2:38

Ознака: Самоодбрана

Шефот на британската дипломатија: САД имаат право на самоодбрана

САД имале право на самоодбрана кога го убиле иранскиот воен командант Касем Сулејмани, изјави денеска британскиот министер за надворешни работи, Доминик Раб. На новинарско прашање...

Начини за самоодбрана од диви животни

Тие одбранбени начини или трикови можат да му го спасат животот на ловџијата Постојат начини, или може да се наречат и трикови, за преживување во...

Американските ученици вежбаат како да се справат со оружен напад

  По зачестените масовни пукања во училишта и на факултетите во САД, училиштето „Пинакл чартер скул“ во сојузната држава Колорадо реши да воведе вежби со...

Италијанците ќе смеат да пукаат во крадци на својот имот

Самоодбраната од крадец во домот или продавницата е „секогаш легална”. Сопственикот може да го убие крадецот доколку е физички загрозен од него. Ова се...