15.5 C
Skopje
20.8.2019 - 5:29

Ознака: самит

Вицепремиерот Анѓушев на самит за енергетика во Берлин

Вицепремиерот задолжен за економски прашања Кочо Анѓушев денеска и утре во Берлин ќе учествува на Четвртиот самит за енергетска транзиција и дијалог за обновливи...

Од Солун до Софија и назад

Изненадува и повторно обесхрабрува тоа што европските челници, и покрај многубројните досегашни искуства, не само што го толерираат тоа туку и самите безглаво се...

ЕУ ќе ја потврди европерспективата на Западен Балкан на самиот во...

ЕУ ја потврдува јасната подршка на европската перспектива на Западниот Балкан, а европскиот пат ќе зависи од поставените критериуми и од одделните заслуги, се...