-4.2 C
Skopje
20.1.2022 - 0:02

Ознака: самит Г7

Трамп се премисли, самитот Г7 нема да се одржи во неговиот...

Американскиот претседател Доналд Трамп ја повлече одлуката следниот самит на Г7 да се одржи во неговиот хотел „Дорал“ во близина на Мајами на Флорида. Вршителот...

Бакнежот на Меланија Трамп и Џастин Трудо го „стопи“ самитот Г7

Наспроти геополитичките, викендов беа забележани големи „љубовни тензии“ за време на самитот Г7 во Бијариц, Франција, откако неколку фотографии објавени на Интернет ги разгореа...

Трамп и Макрон на приватна вечера разговараа за светските прашања

Францускиот претседател Емануел Макрон и американскиот претседател Доналд Трамп денес имаа приватен ручек пред официјално да започне самитот на Г7 во Бијариц. Макрон подоцна изјави...

Макрон побара од светските сили да му помогнат на Бразил во...

Францускиот претседател Емануел Макрон изјави денеска пред почетокот на самитот на Г7 во Бијариц дека ги повикува сите светски сили да му помогнат на...

Туск: Самитот Г7 ќе биде тежок тест на единството и солидарноста

Самитот на групата на седумте индустриски најразвиени држави Г7 ќе биде тежок тест за единството и солидарноста по годината во која лидерите на богатите...

Трамп не запира со критиките за најблиските американски сојузници

Американскиот претседател Доналд Трамп продолжи со острите критики до најблиските сојузници на САД, по завршувањето на самитот на Г7 во Канада. Трамп порача дека...