16.4 C
Skopje
25.4.2019 - 12:22

Ознака: самира ал-наср

Исповед на акушерка на Исламска држава: За секое породување се надевав...

Со помошта на Самира ал-Наср (66) беа родени илјадници бебиња во текот на претходните четири децении во сирискиот град Рака, но таа вели дека...