Ознака: Самех Шукри

Ситуацијата во Либија го загрижува Помпео

Американскиот државен секретар Мајк Помпео во телефонски разговор со шефот на египетската дипломатија, Самех Шукри, изрази загриженост за конфликтот во Либија. Американските медиуми наведуваат дека...