9.8 C
Skopje
6.12.2021 - 15:13

Ознака: Самарџиев

Прва победа за Александар Тодороски, а деветта за Ристо Самарџиев!

На 36. издание на „Макфест“ победи песната „Под исто небо“ што ја отпеа Александар Тодороски, а второнаграден е Мартинијан Кириловски со „Вистина“. Автор и...