14 C
Skopje
17.11.2019 - 17:21

Ознака: Салцбург

Некои клубови веќе немаат право на грешка во ЛШ

Салцбург, кој на првите два натпревара во ЛШ сезонава постигна девет гола, го пречекува Наполи, кој уште не примил гол Вечерва и утре ќе се...

Совршена бура за ЕУ

Во најмрачните сценарија за ЕУ повторно се прогнозира дека доаѓа „совршена популистичка бура“, која на европските избори во мај наредната година може целосно да...

Шкендија со минимални шанси против Салцбург

Во Лигата на шампионите (ЛШ) во фудбал вечерва се играат реванш-натпреварите од третото квалификациско коло. Првакот на Македонија, Шкендија, вечерва (арена „Филип Втори“, 20.15...

Шкендија немаше сили да му се спротистави на Салцбург

Фудбалерите на Шкендија се поразени од фаворизираниот австриски Салцбург со 0-3 на гости, во вечерашниот прв меч од третото квалификациско коло за Лигата на...

Лидерите на ЕУ во септември во Салцбург ќе разговараат за Брегзит

Лидерите на Европската унија ќе разговараат за Брегзит кога ќе се состанат во австрискиот град Салцбург, на 20 септември, соопшти денеска кабинетот на британската...