-1.4 C
Skopje
28.2.2020 - 7:07

Ознака: сала

ЛА клиперс ќе градат сала за милијарда долари и ќе го...

Изградбата на салата што ќе биде со капацитет од 18.500 места треба да започне по две години и да заврши до 2024-та Лос Анџелес клиперс,...

Поднесено обвинение за обид за тешка кражба во спортска сала

Надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје до Основниот суд Скопје 1 Скопје поднесе Обвинителен предлог против едно лице, кое се товари дека...

Телото во урнатиот авион на дното на Англискиот канал е на...

Британските истражни органи објавија дека телото, извадено од авионот со кој напаѓачот на Кардиф, Емилијано Салa патуваше во Кардиф, му припаѓа на фудбалерот. За потсетување,...

Подигањето на остатоците од авионот со кој леташе Сала ќе започне...

Британското биро за истраги во воздухопловството (AAIB) објави дека операцијата за подигнување на остатоците од авионот со кој леташе аргентинскиот фудбалер Емилијано Сала, ќе...

Таткото на Сала низ солзи: Скршен сум, ова е кошмар

Приватни истражувачи вчера успеаја да ги лоцираат остатоците од исчезнатиот авион во кој, според сите информации, трагично настрадал Емилијано Сала. Тој патуваше од Нант...

Пронајдени остатоци од авионот на Сала

Остатоци од авионот, што исчезна над Ламанш со аргентинскиот напаѓач Емилијано Сала на крајот од јануари, беа пронајдени во неделата наутро на дното на...

Минута молк на дуелите од Премиер лигата во спомен на Сала

Веста дека потрагата по Емилијано Сала и пилотот Дејвид Иботсон е прекината, што според многумина значи дека фудбалскиот свет ја прифати веста за трагичниот...

Спасувачите не веруваат дека ќе го пронајдат жив Сала

Шефот на тимот кој го бара исчезнатиот авион во кој се наоѓаше напаѓачот на Кардиф, Емилијано Сала (28) изјави дека „нема надеж“ дека ќе...

Голден стејт продава влезници и за поттрибинскиот простор

Тимот игра 300 меча пред полна сала, а на листата на чекање за сезонски билет има 44 илјади симпатизери, па „воините“ во продажба пуштаат...

Битолската спортска сала и нејзиното име

На последната јунска седница советот на општината Битола донесе одлука битолската спортска сала „Младост“ да се преименува според ракометарот Боро Чурлевски. Оваа одлука, во...