4.8 C
Skopje
19.1.2022 - 14:52

Ознака: Салах

Како Салах стана најдобар фудбалер на светот?

За четири години со 137-те постигнати голови за Ливерпул, Салах одамна ги поби сите претпоставки дека е „чудо за една сезона“. Тој има повеќе...

„Секогаш се обидувам да играм за тимот“

Кога сум во шеснаесетникот, се обидувам да му ја додадам топката некому за да постигне гол или, пак, јас да постигнам гол. Секогаш станува...

Ливерпул ита кон титулата и кон рекордите на клубовите од...

„Црвените“ ја прокнижија 22-та победа во низа во Премиер-лигата, подобрувајќи го клупскиот и англиски рекорд според најмногу победи на домашен терен во најквалитетната лига...

Тројца фудбалери ги одиграа сите минути сезонава во Премиер-лигата

Викендов беше завршена трката во англиската Премиер-лига. Титуалата ја освои Манчестер сити, но до последното коло во трка беше со Ливерпул кој на крајот...

ФИФА вечерва решава: Роналдо, Модриќ или Салах

Во Лондон вечерва Светската фудбалска федерација (ФИФА) ќе го објави победникот во трката за најдобар фудбалер за 2018 година.. Во трка се Кристијано Роналдо,...

И за ФИФА најдобри се Роналдо, Модриќ и Салах

Наградата за фудбалер на годината ФИФА ќе ја додели по три недели Истите тројца фудбалери што беа во трка за најдобар фудбалер во изборот на...

Салах заминува на рехабилитација во Шпанија

Најдобриот фудбалер на Ливерпул, Мохамед Салах утре ќе замине во Шпанија каде ќе биде подложен на медицински третман за санирање на повредата на рамото. Тој...

Салах ита и кон „златната топка“

Ливерпул ја совлада Рома во првиот полуфинален меч во ЛШ со 5-2, а Салах постигна два и асистираше за уште два гола, со што...

Колегите го избраа Салах

Напаѓачот на Ливерпул, кој во премиерната сезона веќе постигна 31 гол, е прогласен за најдобар фудбалер на сезоната во Англија, во изборот на Асоцијацијата...

Мохамед Салах избран за фудбалер на годината во Премиер лигата

Добитник на наградата за најдобар фудбалер во англиската Премиер лига за сезоната 2017/18 е играчот на Ливерпул Мохамед Салах. Салах наградата ја доби во изборот...