28.8 C
Skopje
1.8.2021 - 10:46

Ознака: сакаат

Мажите повеќе сакаат месо, а жените тестенини

Од месо повеќето жени избираат пилешко, компирите се нивното второ омилено јадење, а зеленчукот е во секој случај неизбежен. Според неодамнешното истражување за навиките...

Каква локална власт сакаат граѓаните

Општините не се затворен бирократски инструмент само за политичка пропаганда или за партиски вработувања, туку отворен сервисен центар за потребите на сите граѓани во...

Над 27 илјади жени сакаат да одат со јапонскиот милијардер во...

На оглас на еден јапонски милијардер, во кој бара девојка за заеднички лет околу Месечината, се пријавиле дури 27.000 кандидатки. - Би сакал да си...

Младите сакаат квалитетно образование, работа и функционални институции

Експертите лоцираат повеќе причини поради кои младите ја напуштаат земјата и повикуваат на итно спроведување на неопходните реформи во повеќе сектори за да се врати...