Ознака: саем

Скопје нема саем на книга

Она паркинг-место на самата улица, помеѓу спортскиот центар „Борис Трајковски“ и аквапаркот, покриено со тенди, не е саем. И затворената ВИП-арена што се користеше...

Онлаjн Саем на книгата

Издавачката куќа „Антолог“ го најавува второто издание на Е-Саемот на книгата, кој и оваа година како и претходната ќе биде онлајн на www.antolog.mk, но...

Поради коронавирусот, откажан Саемот на книги во Лондон

Лондонскиот саем на книги, еден од најголемите книжевни фестивали во Европа, е откажан поради ширење на коронавирусот - Безволно одлучивме сепак да го откажеме годинешниот...

Изложбата „100 години Требениште“ на саемот за туризам во Белград

Народниот музеј од Белград на саемот ја промовираше изложбата „100 години Требениште“, како најава за нејзиното отворање оваа година во српската престолнина Изложбата „100 години...

Преспанска запршка и за македонската кујна

Покрај скудната понуда во претставувањето на брендираните национални специјалитети на македонскиот штанд на Саемот за храна во Берлин, во организација на македонското министерство за...

Интересот на странските компании го одбележа саемот РЕНЕКСПО

Преку 40 изложувачи од Централна Европа и регионот, и на стотина учесници на конференциите како и голем број на посетители, се сретнаа на првиот...

Производството на електрична енергија од обновливи извори во фокусот на РЕНЕКСПО

  Владата е посветена на унапредување на енергетското живееење во земјата, со особен фокус на зголемувањето на производството на електрична енергија од обновливи извори, истакна...

Почнува меѓународниот саем РЕНЕКСПО

Меѓународниот саем РЕНЕКСПО (RENEXPO) првпат во Северна Македонија ги отвора своите врати за деловните лидери, носителите на одлуките, локалните и меѓународните стручњаци за обновлива...

Алкалоид на најголемиот саем на фармацевтската индустрија

„Алкалоид АД Скопје“ од 5 до 7 ноември годинава настапи како излагач на најголемиот саем на фармацевтската индустрија во светот: „Конвенција на фармацевтски состојки“...

„Алкалоид“ дел од најголемиот глобален саем на фармацевтската индустрија

 „Алкалоид АД Скопје“ од 5 до 7 ноември годинава настапи како излагач на најголемиот саем на фармацевтската индустрија во светот: „ЦПхИ“ (CPhI - Convention...