-0.3 C
Skopje
25.2.2020 - 4:55

Ознака: Саем на книга

Влезот на Саемот на книга бесплатен за групни посети на ученици

Саемот на книга од 3-ти до 9 мај ќе се  одржува под слоганот „30 години читаме со задоволство” со учество на  49 издавачи од...

Јубилејниот Саем на книгата ќе се одржи од 3 до 9...

Триесеттото издание на Саемот на книга ќе се одржи од 3 до 9 мај во СЦ „Борис Трајковски“ под покровителство на Министерството за култура. Од...

Саемот на книгата годинава во СЦ „Борис Трајковски“

Саемот на книгата годинава ќе се одржи во салата на спортскиот центар „Борис Трајковски“ бидејќи Скопскиот саем веќе не работи, информира денеска Министерството за...