Ознака: сад

Официјални претставници на САД во Северна Кореја разговараат за подготовките на...

Американски официјални претставници денеска отпатуваа во Северна Кореја за да започнат разговори за подготовките на самитот меѓу американскиот претседател Доналд Трамп и севернокорејскиот лидер...

Иран: Немирите ги поттикнуваат САД, решително ќе реагираме

Иранските безбедносни сили „решително се спротивстават" на какви било немири, кои би можеле да бидат искористени од САД и другите ирански непријатели, изјави Голамхосеин...

ФБИ: Русите хакираа повеќе од 100 000 рутери

Федералното истражна биро на САД (ФБИ) издаде предупредување дека руски хакери нападнале стотици илјади рутери во САД, со помош на кои тие би можеле...

САД ја повикаа Русија на одговорност за соборувањето на малезискиот патнички...

САД даваат цврста поддршка за одлуката на Холандија и Австралија да побараат одговорност од Русија за соборувањето на малезискиот патнички авион во јули 2014...

Макрон е преслаб за да го предводи светот

Ангела Меркел можеби му ја предаде круната на францускиот претседател, но ниту таа ниту Емануел Макрон не можат да го заменат Доналд Трамп Питер Раф Неколку...

Првичниот план за средбата на Трамп со Ким Џонг-ун и натаму...

Американскиот претседател Доналд Трамп денеска изјави дека Америка разговара со Северна Кореја и додаде оти иако беше откажан самитот со севернокорејскиот лидер Ким Џонг-ун,...

Харви Вајнстин ѝ се предаде на полицијата во Њујорк

Поранешниот холивудски филмски продуцент Харви Вајнстин денеска ѝ се предаде на њујоршката полиција поради обвинение за сексуално вознемирување. Тој подоцна беше пуштен со кауција од еден...

„Случајот од милијарда долари“ даде одговор за вредноста на жртвите на...

Безбедносна компанија треба да ѝ исплати отштета од една милијарда долари на девојка што била силувана од вработен на компанијата, кога имала 14 години, одлучи...

Пјонгајнг не се откажува од преговорите со САД

Пјонгјанг и натаму е подготвен да преговара со САД и покрај одлуката на американскиот претседател Доналд Трамп за откажување на неговата најавена средба со...

Американски конзул во Кина пријавил абнормални чувства и звуци

Член на персоналот на Конзулатот на САД во јужниот кинески град Гуангжу пријавил необични симптоми, наведувајќи дека слуша чудни звуци и чувствува невообичаен притисок,...