Ознака: сад опен

Неизвесно е учеството на Гауф во главната ждрепка за САД опен?

Според правилата на ВТА за возраст, таа не може да добие покана за настап за гранслемот, но може да учествува во квалификациите Неизвесно е учеството...

Во Њујорк ќе играат 13 гранслем-првенки

Најдоброрангираните 102 тенисерки на најновата ВТА-листа ќе настапат на гранслем-турнирот САД Опен следниот месец (од 26 август до 8 септември), објави Американската тениска асоцијација...

Трофеите на Бекер се на аукција

На онлајн-аукцијата, која ќе трае до 11 јули, се продаваат медалите, реплики на пехарите од Вимблдон, САД опен и од Дејвис-купот, облеката што ја...

По големиот пад, ново големо искачување на Ѓоковиќ

Српскиот тенисер пред неколку месеци беше надвор од најдобрите 15, а по победата на САД опен, за вкупно 14-та гранслем-титула, се искачи на третото...

Лина Ѓорческа третпат во квалификациите на САД опен

Ѓорческа заминува в петок за Њујорк, а квалификациите треба да почнат во вторник (21 август), до кога треба да биде позната и нејзината прва...

„Големата четворка“ ќе се обедини во Њујорк

На претстојниот „САД опен“ ќе учествуваат шест освојувачи на гранслем-турнирот во Њујорк, соопшти Тениската асоцијација на САД. Почнувајќи од бранителот на титулата Рафаел Надал, потоа...