21.4 C
Skopje
16.7.2019 - 16:52

Ознака: сад опен

Трофеите на Бекер се на аукција

На онлајн-аукцијата, која ќе трае до 11 јули, се продаваат медалите, реплики на пехарите од Вимблдон, САД опен и од Дејвис-купот, облеката што ја...

По големиот пад, ново големо искачување на Ѓоковиќ

Српскиот тенисер пред неколку месеци беше надвор од најдобрите 15, а по победата на САД опен, за вкупно 14-та гранслем-титула, се искачи на третото...

Лина Ѓорческа третпат во квалификациите на САД опен

Ѓорческа заминува в петок за Њујорк, а квалификациите треба да почнат во вторник (21 август), до кога треба да биде позната и нејзината прва...

„Големата четворка“ ќе се обедини во Њујорк

На претстојниот „САД опен“ ќе учествуваат шест освојувачи на гранслем-турнирот во Њујорк, соопшти Тениската асоцијација на САД. Почнувајќи од бранителот на титулата Рафаел Надал, потоа...