Ознака: сага

„Фудбалската сага“ ќе продолжи?

УЕФА остави отворен простор за нови промени во ЛШ, велејќи дека сѐ уште е отворена за дебата. Фудбалот мора да го искористи моментот од...

Реал Мадрид и Герет Бејл – рубикова коцка која не може...

Многуте шпекулации, неизвесности, бројни изјави и медиумски префрлања за иднината на Велшанецот Герет Бејл во Реал Мадрид сега има нов интересен момент. Зборувајќи на прес-конференција...