Ознака: Савехов

Најмладиот го победи највозрасниот тим во 1-то коло на ЛШ

Најмладиот тим сезонава во Лигата на шампионите (ЛШ), шведскиот првак Савехов, славеше победа на гостувањето кај највозрасниот состав во ЛШ, финскиот првак Кокс со...

Вечерва почнува 60-та трка за европската титула

Првиот меч од новата сезона (27. како ЛШ, а вкупно 60. како најсилно европско клупско натпреварување) е дуелот од групата Ц, вечерва, помеѓу Кокс...