-4 C
Skopje
18.1.2019 - 23:45

Ознака: рцук

Делови од Центар утре без вода

Корисниците од булевар „Кочо Рацин“ кај Црвен крст и булевар „Стив Наумов“ во општина Центар, од 8 часот утре ќе имаат прекинато водоснабдување, соопштуваат од Регионалниот...

Посета на постарите жители во планинските села во кичевско

На иницијатива на Регионалниот центар за управување со кризи-Кичево, изминативе денови беше извршена обиколка на повисоките населени места во Општина Кичево, а главен акцент...

РЦУК Кичево ја одбележа годишнината со крводарителна акција

Годишнината од формирањето на Регионалниот центар за управување со кризи Кичево, беше одбележана и со традиционалната крводарителна акција, која денес се спроведе по шести...

Дел од општина Центар утре без вода

Без снабдување со вода утре од 9 часот ќе останат корисниците од улицата „Костурски херои“ до ТЦ „Буњаковец“ во општина Центар. Како што информира РЦУК-Скопје,...

Авионска дезинсекција против комарци викендов

Авионска дезинсекција против возрасни форми комарци ќе се изврши на 11 и на 12 август (сабота и недела) во раните утрински часови, а терестична...

Дел од населбата Маџар Маало утре без вода

Корисниците од населбата Маџар Маало во општина Центар утре од 9 часот ќе останат без вода за пиење. Како што информира Регионалниот центар за управување...

Делови од Карпош и Сарај утре без струја

Без струја утре ќе останат дел од општините Карпош и Сарај. Од РЦУК Скопје информираат дека во периодот од 9 до 13 часот без електрична...

Делови од Чаир и неколку амбасади утре без вода

Поради санирање на дефект на затварач од Ф-400 мм., на ул. „Џон Кенеди“, бр.9 А во населба Чаир, утре ќе биде прекинато водоснабдувањето за...

Делови од Центар и Аеродром утре без вода

Корисниците од улицата „Мирче Оровчанец“ во општина Центар утре од 9 часот ќе останат без водоснабдување. Како што информира Регионалницот центар за управување со кризи...

Делови од Аеродром и Кисела Вода утре без струја

Заради извршување потребни интервенции во електросистемот, без струја утре, во периодот од 14 до завршување на интервенцијата, ќе бидат корисниците на ул. „Ѓорѓи Капчев“...