6.2 C
Skopje
25.1.2020 - 16:38

Ознака: руте

Заев-Руте: Реформите од исклучително значење за Македонија

Премиерот Зоран Заев на Самитот на ЕУ за Западен Балкан денеска во Софија оствари средба со холандскиот премиер Марк Руте. Во придружба на вицепремиерот за европски...