19.8 C
Skopje
28.9.2021 - 2:57

Ознака: руски шпиони

Руски шпиони уапсени во Давос?

Швајцарската полиција во август уапсила двајца руски разузнавачи во Давос, кои наводно планирале подготовки за шпионски активности за време на одржувањето на Светскиот економски...

Руските специјални служби пет години ги следеле Сергеј и Јулија Скрипал

Руските разузнавачки служби го шпионирале поранешниот двоен агент Сергеј Скрипал и неговата ќерка Јулија речиси пет години, соопшти советникот на британскиот Совет за национална...