3.4 C
Skopje
15.12.2019 - 2:13

Ознака: руски противракетен систем

САД ѝ дадоа рок на Турција да се откаже од рускиот...

САД ѝ дадоа рок на Турција од две недели да се откаже од купувањето на руски противракетен систем С-400 во корист на американскиот систем...