Ознака: руски комичари

Вован и Лексус: Не очекувавме дека шегата со Заев ќе биде...

Руските комичари Владимир Кузњецов-Вован и Алексеј Стољаров-Лексус предизвикаа големо внимание кај светската јавност, а особено на Балканот, по објавените телефонски разговори со државници во...

Заев: Местенките не се акти на Руската Федерација

Овие местенки кои ми беа направени, мислам, дека се приватни, а не акти на Руската Федерација, рече Заев на отворање на бензинска пумпа во...

Шекеринска: Службите не можеле да реагираат за да го спречат разговорот...

Министерката за одбрана, Радмила Шекеринска, смета дека службите не можеле да реагираат за да се спречи разговорот на премиерот Зоран Заев со лажните Столтенберг...

Не премиерот, туку протоколот и безбедноста повторно паднаа на испит

Јавноста деновиве е сведок на политички компромитирачка ситуација, предизвикана од (не)професионалноста на протоколот во македонската влада, како и од службите што треба да се...