12.8 C
Skopje
26.9.2021 - 2:35

Ознака: руски војници

Руски војници и повеќе тони опрема пристигнаа во Венецуела

Околу сто руски војници и 35 тони воена опрема пристигнале во главниот град на Венецуела. На аеродромот во Каракас слетале два руски авиона, воено-транспортниот...

ФОТОВЕСТ

Над 2.500 руски војници, припадници на безбедносните сили и 80 специјални оружја учествуваа на воена парада по повод 75-годишнината од падот на нацистичката опсада...

Џихадистите убија четворица руски војници во Сирија

Најмалку четворица руски војници се убиени, а тројца други се ранети, во напад на сириски бунтовници во провинцијата Деир ез-Зур во источниот дел на...

Руски војници распоредени во Дума

Руски војници денеска се распоредени во сирискиот град Дума, соопшти руското Министерство за одбрана. - Тие се гаранти на редот и законот во градот...