-10 C
Skopje
17.1.2019 - 8:31

Ознака: руска забрана

Стапува во сила руската забрана за увоз на праски

Од денеска македонските праски нема да се извезуваат на рускиот пазар. И официјално стапува во сила одлуката на Русија со која се стопира увозот...