13.8 C
Skopje
18.10.2021 - 21:27

Ознака: рулет

Скопскиот бенд „Реквием“ вечерва со концерт

Скопскиот кавер-бенд „Реквием“ вечерва ќе одржи концерт во скопскиот ресторан „Рулет“, а настанот е насловен „Реквием бенд - 24 години подоцна“. Бендот својата популарност ја...

Две лица на рулет противправно се стекнале со 1,5 милиони денари

Секторот за внатрешни работи Скопје поднесе кривични пријави против две лица кои со манипулација во казино противправно стекнале 1.486.383 денари. М.М. (21) од село Волково се...