16.1 C
Skopje
25.4.2019 - 22:13

Ознака: руи фарија

Помошникот Руи Фарија го напушта Мурињо по 17 години 

Манчестер Јунајтед соопшти дека долгогодишниот асистент на тренерот Жозе Мурињо, Руи Фарија, на крајот од сезоната ќе го напушти клубот. Фарија соработуваше со Мурињо од...