1.5 C
Skopje
19.1.2020 - 21:17

Ознака: рудни

РЕК „Осломеј“ повторно во погон

Од утринава РЕК „Осломеј“ повторно е ставена во погон и во моментов работи со капацитет од 100 мегавати. За потребите на комбинатот обезбедени се...