Ознака: рудник саса

Повреден рудар во рудникот „Саса“

Повреден е 55-годишен рудар во рудникот за олово и цинк „Саса“ од Македонска Каменица. Портапролот на СВР Штип Гордана Панајотова го потврди настанот и вели...

Повреден работник во рудникот Саса

Работник бил повреден вчера во рудникот Саса – Македонска Каменица. Како што соопшти МВР, вчера во 05.20 часот во Полициското одделение Македонска Каменица, вработен во...