Ознака: Руди Гобер

Шегувањето на Гобер со коронавирусот доведе до прекин на НБА-сезоната?

Водечките луѓе на НБА-лигата ја прекинаа сезоната на неодредено време, откако беше објавено дека кошаркарот на Јута џез Руди Гобер е позитивен на коронавирусот. Тој...

Доминантна сезона на странците во НБА-лигата

Странските играчи во најквалитетната кошаркарска НБА-лига доминираа на прогласувањето на наградите за изминатата сезона. Гркот Јанис Антетокумпо е прогласен за најкорисен играч (МВП), а...