-1.2 C
Skopje
27.10.2021 - 9:02

Ознака: рударска брана

Најмалку двесте исчезнати по пукањето на рударската брана во Бразил

Најмалку двесте луѓе се исчезнати откако денеска пукна рударска брана во југоисточниот дел на Бразил, поплавувајќи го подрачјето во близина на населбата Вила Фертеко,...

Пукна рударска брана во Бразил, се шири отровен отпад

Рударска брана пукна денеска во југоисточниот дел на Бразил, поплавувајќи го подрачјето во близина на населбата Вила Фертеко, што предизвика страв од ширење отровен...