-3.2 C
Skopje
28.1.2022 - 12:09

Ознака: рудари

Спасен уште еден рудар во Полска, четворица остануваат затрупани

Спасувачките екипи во полскиот град Јастржебје успеале да спасат уште еден рудар од седуммината што вчера беа затрупани откако земјотрес го погоди рудникот. Уште четворица...