Ознака: рошен

Порошенко ја напушта претседателската фотелја со олеснети џебови

Украинскиот претседател во заминување, Петро Порошенко, денеска го напушта претседателскиот кабинет, откако загуби на изборите од страна на комичарот Владимир Зеленски, пренесува „Блумберг“. Тој претходно...