27 C
Skopje
20.9.2018 - 15:04

Ознака: рочиште

Рочиштето за „Насилство во Центар“ одложено за 17 септември

По сослушувањето на само еден сведок денеска во кривичнот суд Скопје се прекина најновото рочиште за предмeтот на СЈО „Насилство во Центар“, и продолжението...

Сослушани тројца сведоци во раздвоената постапка за „Тенк“

Тројца сведоци кои учествувале во јавната набавка на луксузниот „мерцедес“ вреден 600 илјади евра, беа сослушани на денешното рочиште во Кривичниот суд во Скопје,...

„Ептен ги наместиле“ – Јанкулоска и Протуѓер разговараат за телевизиските прилози...

Во дел од „бомбите“ што денеска се слушаат во Кривичниот суд во Скопје беше пуштена и снимка на која разговараат поранешната министерка за внатрешни...

Разговорите за анимирање на гласачите слушнати во „Титаник“

Во Кривичниот суд заврши денешното рочиште на кое беа слушани „бомбите“ за предметот „Титаник“ на Специјалното јавно обвинителство во кој се обвинети неколку поранешни...

Почнаа да се слушаат „бомбите“ во „Титаник“

Во Кривичниот суд почнаа да се слушаат „бомбите“ за предметот „Титаник“ на Специјалното јавно обвинителство. Во една од „бомбите“ се слуша како разговараат поранешниот министер...

Болеста на судијата Шабани го одложи „Тендери“

Поради болест на судијата Осман Шабани денеска во Кривичниот суд во Скопје не се оддржа рочиштето за предметот на СЈО „Тендери“, во кој првообвинета...

Обвинителството бара конфискација на имот во „Труст“

На денешното судско рочиште за предметот „Труст“, во кој првоосомничен е бизнисменот Сеад Кочан и уште две физички и три правни лица, обвинителството ги...

Одложено рочиштето за „Монструм“ поради болест на судијата

Поради болест на судијата Осман Шабани, судијата Огнен Ставрев судењето за случајот „Монструм“ го одложи за 22, 24 и 31 август. Родителите на убиените деца...

Рочиште за „Монструм“, ќе биде сослушан заштитен сведок

На денешното рочиште за случајот „Монструм“ на Специјалното јавно обвинителство ќе биде сослушан заштитен сведок. На претходното рочиште, кое беше одложено поради недостиг од технички...

Завршни зборови за нападот врз Села

На денешното рочиште во Кривичниот суд за обидот за убиство на пратеникот Зијадин Села за време на настаните во Собранието на 27 април минатата година, обвинителот...