Ознака: рочиште

Миле, има ли нешто ново?

Презентирана електронска комуникација помеѓу Јанакиeски и Канчевска-Милевска на рочиштето за „27 април“ Со порака пратена од Елизабета Канчевска-Милевска до обвинетиот Миле Јанакиески, во која пишува...

Одложено рочиштето за уривањето на „Космос“

Рочиштето за предметот ТНТ е одложено заради здравствени пречки на надлежниот обвинител, информираат од Кривичниот суд. Следното продолжение на главната расправа е веќе насрочено за...

Хари Костов ќе бара отштета ако се утврди кој го прислушувал

Главниот извршен директор на Комерцијална банка и поранешен премиер и министер за внатрешни работи, Хари Костов, рече дека своевремено поднел барање до СЈО за...

Началник во МВР сведочеше во „Монструм“: Од никого не добив дојава...

Началникот на одделението за увид на место на настан при СВР Скопје, Горан Милошевски, на денешното судско рочиште даде исказ во предметот ,,Монструм”, за...

Закажано првото рочиште за стечајната постапка за Еуростандард банка

Стечајната постапка над должникот Еуростандард банка АД Скопје му е доверена на стечајниот управник Душко Тодевски од Скопје. Првото рочиште за испитување и утврдување...

Одбраната ќе го испрашува вештакот на новото рочиште за „Ласкарци“

Одбраната ќе има можност да му поставува прашања на повиканиот вештак, судењето за случајот „Ласкарци“ кое продолжува денеска во Кривичниот суд. Судењето за овој предмет...

Повторно одложено рочиштето за „Рекет“

Поради неуредна достава на поканата за сведокот Дејан Панделески, синот на газдата на Пелистерка, повторно беше одложено судењето за случајот „Рекет“. Апелацискиот суд треба да...

Рочиштето за екстрадиција на Асанж во САД одложено за мај

Британскиот суд денеска го одложи разгледувањето на барањето за екстрадиција на Џулијан Асанж за 18 мај, а кого САД го бараат за судење за...

Стефанова: Чудно беше како Камчев знаеше дека ќе му вршиме претрес

Обвинителката од поранешното СЈО Лиле Стефанова денеска сведочи пред Кривичниот суд за случајот „Рекет” каде обвинети се Бојан Јовановски – Боки 13 и ексшефицата...

Стефанова ќе сведочи за „Рекет“

Обвинителката Лиле Стефанова денеска ќе сведочи за случајот „Рекет“ на рочиштето во Кривичниот суд. Таа ја води истрагата за случајот „Империја“, во кој еден од...