Ознака: рос џонсон

Џонсон: Клучно е да се финализира Договорот од Преспа за да...

Од клучно значење е да се финализира договорот за да одите напред, вели американскиот сенатор Рос Џонсон, во интервју за грчката новинска агенција АНА-МПА. Како...