Ознака: Росоман

Два пожара во Росоман

Два пожара избувнаа вечерва во Росоман.  - Прво гореше над бензинската пумпа кај Сирково. Двајца пожарникари со едно противпожарно возило ги гаснеа запалените сува трева...

Косовец се обидел да силува малолетно лице во Росоман

Одделението за внатрешни работи Кавадарци поднесе кривична пријава против В.М.(46) од Република Косово, со привремено живеалиште во селото Крушевица, Росоман, поради постоење основи на...

Праските со одличен квалитет, се бара килограм повеќе

Гласините на социјалните мрежи дека праската во Росоман е оштетена од град или бактериолошки неисправна се целосно невистинити. Во откупните пунктови во Росоман вчера...

Четири пожари беснеат во Кавадаречко

Четири пожари беснеат во моментов во Кавадаречко, потврдија од Територијалната противпожарна единица Кавадарци. – Гори над селото Ваташа, таму има две наши и една екипа...

В недела во прекин сообраќајот на патот од Кавадарци кон Росоман

Поради градежни работи в недела ќе има прекин во сообраќајот на патот од Кавадарци кон Росоман и обратно, информираат од кавадаречкото Јавно претпријатие „Комуналец“. -...

Сообраќајка кај Росоман, велешанец тешко повреден

Четириесет и едногодишниот С.И., жител на велешкото село Бузалково е тешко повреден во сообраќајната несреќа што вчера попладне се случила кај Росоман. - Сообраќајната незгода...

Во Росоман се реализира меѓуграничен проект вреден 15 милиони денари

Во Росоман се реализира меѓуграничен проект вреден 15 милиони денари. Како што информираше градоначалникот Бранко Јанев, се работи за ИПА  проект кој општината  го...

Росоман најпогодна локација за депонија во вардарски регион

Росоман е најпогодна за регионална депонија во вардарски регион, ова го покажале направените анализи информира росоманскиот градоначалник Бранко Јанев. - Уште пред да дојдам на...