17.7 C
Skopje
25.8.2019 - 5:18

Ознака: Рон Џонсон

Џонсон: САД не сакаат да наметнуваат решение за Косово

Американскиот сенатор Рон Џонсон по средбата со српскиот претседател Александар Вучиќ, на прес-конференцијата во Белград порача дека САД на Србија и посакуваат  стабилност и...

Џонсон: Излезете и искористете го своето право да гласате на референдумот

Излезете и искористете го своето право да гласате на престојниот референдум. Дајте им дознаење на вашите лидери дека ја поддржувате вашата нација и чекорењето...

Соработникот на Трамп за специјални мисии Рон Џонсон следната недела во...

Американскиот сенатор и претседавач на Комисијата за државна безбедност Рон Џонсон следната недела доаѓа во Македонија, а ќе ги посети и Грција, Србија и...