Ознака: Роналдо

Португалија со Роналдо пристигна во Русија

Репрезентацијата на Португалија денеска пристигна во Москва, главниот град на Русија, каде за пет дена почнува Светското фудбалско првенство. Предводени од најголемата ѕвезда во своите...

Роналдо мора да плати казна 20 милиони евра, во спротивно му...

Напаѓачот на Реал Мадрид, Кристијано Роналдо е блиску до склучување договор со даночните власти во Шпанија за плаќање на одредена сума по што би...

Роналдо бара 75 милиони евра годишно да остане во Реал

Најдобриот фудбалер на светот Кристијано Роналдо побара шестгодишен договор со Реал Мадрид и зголемување на приходите на 75 милиони евра по сезона како услов...

Роналдо во улога на суперхерој

Најдобриот фудбалер на светот, Кристијано Роналдо, наскоро ќе се најде во улога на суперхерој во анимиран филм, кој самиот ќе го продуцира. Португалецот ќе...

Во вечер на бекови и резерви, Реал победи и без гол...

Реал ја забележа рекордната 150-та победа во ЛШ (завчера над Баерн со 2-1), за Роналдо, кој првпат сезонава не постигна гол, тоа беше рекорден...

Баерн во потера по Роналдо, а Реал Мадрид по Левандовски

Роналдо е првиот фудбалер што постигна барем еден гол на сите мечеви во една сезона во ЛШ, вкупно 15 сезонава на 10 меча, како...

Меси е најплатен фудбалер на светот

Напаѓачот на Барселона и на аргентинската репрезентација Лионел Меси е најплатениот фудбалер на светот. Тој оваа сезона заработил 126 милиони евра, а во оваа...

Роналдо јунак, Буфон трагичар, Оливер „главен“

По контроверзниот пенал во 93-та минута, Буфон доби црвен картон од судијата Оливер, а Роналдо на 150-от меч го постигна 120-от гол во ЛШ Мечот...