23.7 C
Skopje
17.7.2019 - 13:11

Ознака: Роналдо

Роналдо: Зборовите на Перез никогаш не доаѓаа од неговото срце

Ѕвездата на Јувентус, Кристијано Роналдо во интервју за „Франс фудбал“ се наврати кон својот период поминат во Реал Мадрид, при што не ја криеше...

По 11 години „ел класико“ без Меси и без Роналдо

Вечните шпански ривали, Барселона и Реал Мадрид, треба да играат меѓу себе в недела, но првпат од 2007 година нема да настапат Меси (во...

„Шпигел“: Автентични се документите околу случајот со силување во кој е...

Германското списание „Шпигел“, кое прво ги објави обвинувањата дека Кристијано Роналдо силувал девојка во Лас Вегас 2009 година, информира дека „нема причина“ за сомнеж...

Роналдо и во 2005 година бил уапсен под обвинение за силување

Кристијано Роналдо е во големи проблеми. Полицијата во Лас Вегас отвори случај по обвинение за силување од 2009 година. Тогаш Кетрин Мајорга го обвини...

Роналдо ги отфрли обвинувањата за силување

Фудбалерот на Јувентус, Кристијано Роналдо ги отфрли обвинувањата за силување, што против него ги изнесе Американката, Кетрин Мајорга. - Ги отфрлам обвинувањата кои се поднесени...

Роналдо под истрага за силување, му се заканува доживотен затвор

Полицијата во Лас Вегас потврди дека „од септември 2018 година повторно е отворен случајот за силување од 2009 година. Нашите детективи работат врз основа...

ФИФА негира дека има проблеми со Меси и Роналдо

Претседателот на ФИФА, Џани Инфантино негира дека има проблем во односите со двете големи фудбалски ѕвезди - Лионел Меси и Кристијано Роналдо. Шефот на Светската...

Роналдо казнет со еден натпревар неиграње

Напаѓачот на Јувентус Кристијано Роналдо е казнет со еден натпревар неиграње во Лигата на шампионите поради црвениот картон што го заработи во мечот од...

ФИФА со критки до Роналдо и Меси поради нивна „дискредитација“ на...

Меѓунардоната фудбалска федерација (УЕФА) упати критики до Кристијано Роналдо и Лионел Меси дека го „дискредитираат фудбалот“ со тоа што не се појавуваат на свеченостите...

ФИФА вечерва решава: Роналдо, Модриќ или Салах

Во Лондон вечерва Светската фудбалска федерација (ФИФА) ќе го објави победникот во трката за најдобар фудбалер за 2018 година.. Во трка се Кристијано Роналдо,...