4 C
Skopje
19.2.2019 - 22:32

Ознака: Роналдо

Обвиненијата за силување не му пречат на Роналдо

Кристијано Роналдо не е под влијание на тековната истрага, во врска со обвинувањата за силување против него. Ова го откри неговиот тренер, Масимилијано Алегри...

Роналдо оваа година се враќа во португалската репрезентација

Напаѓачот на Јувентус, Кристијано Роналдо објасни зошто побарал да не биде повикуван во португалскиот национален тим по Светското првенство 2018 година. Изминатото лето 33-годишниот напаѓач...

Алегри го одмора Роналдо пред мечевите во ЛШ

Напаѓачот на Јувентус, Кристијано Роналдо ќе остане на клупата во претстојниот натпревар од Серија „А“ против Аталанта утре. Португалецот не пропуштил меч од почетокот на...

Одрисола: Роналдо е минато за Реал Мадрид

Фудбалерот на Реал Мадрид, Алваро Одриосола беше предизвикан да ги прокоментира критиките кои Кристијано Роналдо ги упати на адреса на „кралскиот клуб“ последниве денови. Одриосола...

Рекорди на Реал, Роналдо, Мурињо…

Роналдо е првиот со 100 победи во ЛШ, Реал 23-ти пат е осминафиналист, а Мурињо по 14-ти пат е во нокаут-фазата, без ниту еден...

Дончиќ: Во Мадрид повеќе копнеат по Роналдо

Поранешниот кошаркар на Реал и сегашен член на Далас, Лука Дончиќ, истакна дека навивачите во Мадрид повеќе жалат за заминувањето на Роналдо отколку за...

Роналдо: Зборовите на Перез никогаш не доаѓаа од неговото срце

Ѕвездата на Јувентус, Кристијано Роналдо во интервју за „Франс фудбал“ се наврати кон својот период поминат во Реал Мадрид, при што не ја криеше...

По 11 години „ел класико“ без Меси и без Роналдо

Вечните шпански ривали, Барселона и Реал Мадрид, треба да играат меѓу себе в недела, но првпат од 2007 година нема да настапат Меси (во...

„Шпигел“: Автентични се документите околу случајот со силување во кој е...

Германското списание „Шпигел“, кое прво ги објави обвинувањата дека Кристијано Роналдо силувал девојка во Лас Вегас 2009 година, информира дека „нема причина“ за сомнеж...

Роналдо и во 2005 година бил уапсен под обвинение за силување

Кристијано Роналдо е во големи проблеми. Полицијата во Лас Вегас отвори случај по обвинение за силување од 2009 година. Тогаш Кетрин Мајорга го обвини...