Ознака: роналдињо

Роналдињо пред банкрот

Роналдо де Асис Мореира, попознат како Роналдињо, се соочува со банкрот. Поранешната ѕвезда на Барселона и Милан е во финансиска криза и на...

Синот на Роналдињо се обидел да го скрие својот идентитет од...

Синот на бразилската фудбалска легенда Роналдињо, Жоао Мендеш, се обидел да го скрие својот идентитет за време на пробите во бразилскиот клуб Крузеиро, пренесе...

Меси го изедначи рекордот на Роналдињо

Најдобриот стрелец на Барселона, Лионел Меси го изедначи рекордот со Бразилецот Роналдињо, откако синоќа постигна гол во победата од 3:1 против Леганес дома, и...

Роналдињо откри зошто ја избрал Барселона пред Манчестер Јунајтед

Бразилскиот фудбалер Роналдињо откри интересни детали од времето кога го носеше дресот на Пари Сен Жермен. Во 2003 година, тој бил многу близу до трансфер...