6 C
Skopje
21.11.2018 - 21:54

Ознака: Ромелу Лукаку

Кејн, Роналдо, Лукаку во потера по Милер и по Фонтен

Германецот Герд Милер е последен што постигнал двоцифрен број голови на СП (десет во 1970), а Французинот Жист Фонтен е најефикасен со 13 гола,...

Лукаку и Кејн како Марадона, Пеле, Линекер…

Белгиецот Ромелу Лукаку постигна два гола (исто колку и Еден Азар) на мечот Белгија - Тунис (5-2), претходно постигна уште два на средбата против...

Лукаку ќе го претставува агенцијата на Џеј Зи

Фудбалерот на Манчестер Јунајтед, Ромелу Лукаку одлучи да ја раскине соработката со менаџерот Мино Раиола и во иднина ќе го претставува агенцијата „Рок Нејшн...