Ознака: Рома

Фудбалерите на Рома доброволно се откажаа од четири месечни плати

Рома објави дека нивните фудбалери, тренери и останати вработени во клубот „доброволно“ се откажале од четири месечни плати за да помогнат на клубот за...

Најтрофејната Севилја ќе игра со Рома

Најтрофејниот клуб во фудбалската Лига Европа, петкратниот победник, шпанскиот прволигаш Севилја, во осминафиналето сезонава ќе се сретне со италијанската Рома. Така реши ждрепката влечена...

Алисон и Тадиќ ги оправдаа парите и очекувањата

Ливерпул на Рома ѝ плати 75 милиони евра за голманот Алисон Бекер што се покажа како одлична зделка, како и онаа на Ајакс за...

Неамерикански филм никогаш не добил „оскар“ за најдобро остварување

Досега ниту еден филм од странско говорно подрачје не освоил „оскар“ за најдобар филм. Во овој век, само два филма биле номинирани за најдобар...

Тренерот на Рома доби уште една шанса

Тренерот на Рома, Еузебио Ди Франческо, ќе ја задржи функцијата, барем до дуелот со Милан, објавија италијанските медиуми. По вчерашниот дебакл во Фиренца каде „римската...

„Рома“ и „Студена војна“ водат во трката за „оскар“ за странски...

Претставникот на Јужна Кореја, Ли Ченг-Донг, со филмот „Горење“ ја донесе својата земја во првите девет остварувања првпат во историјата на доделувањето на „оскарите“ Девет...

Автобиографијата на Тоти предизвика превирања во Рома

Додека екипата на Рома ја бара формата од минатата сезона, во клубот од италијанската престолнина избувнаа проблеми предизвикан од автобиографијата на легендарниот Франческо Тоти,...

Ливерпул понуди рекордни 70 милиони евра за Алисон

Англискиот клуб Ливерпул ја направи својата прва понуда за голманот на Рома, Алисон Бекер. Според италијанските медиуми, предлогот е рекорден за голман и е...

По шест години англиски тим во финале

По шест години пауза Англија ќе има финалист во фудбалската Лига на шампионите. Во средата Ливерпул ја елиминира Рома и ќе игра во мечот...

Претседателот на Рома вети дека нема повторно да скокне во фонтана

Претседателот на Рома, Џејмс Палота, изјави дека нема повторно да скокне во фонтана, како што направи по триумфот над Барселона, доколку неговиот тим го...