27.6 C
Skopje
26.4.2019 - 16:22

Ознака: романци

Митревски: Романците работат во сенка, мора да одиграме максимално

Не се селекција од која треба да стравуваме, но не треба да се потцени. Имаат добри ракометари што играат во Германија, Франција, но и...

Прислушувани над шест милиони Романци

Романската служба за разузнавање прислушувала телефоните на над шест милиони луѓе во периодот од 2005 до 2016 година, соопшти на прес-конференција Клаудиу Манда, претседател...