Ознака: рози

Маратонците што трчаа во чест на Тоше ќе бидат пречекани со...

Ве покануваме сите масовно да излеземе на крушевските улици во 11.30 часот да ги пречекаме маратонците и да продолжиме заеднички да го чуваме споменот...

Бугарските патишта покриени со рози

Производителите на рози блокираа повеќе патни правци во Бугарија поради ниската откупна цена на розите Километарски колони автомобили имаше на патот Пловдив - Карлово во...