Ознака: Род Стјуарт

Род Стјуарт откри тајна стара 26 години

Пејачот Род Стјуарт (74) во интервју за магазинот „Реалвеј модлер“ (Railway Modeller) го сподели со јавноста своето хоби. Тој претстави огромен, неверојатно детален модел...

Род Стјуарт – неуморен музички уметник и нескротлив заводник

За него велат дека е британски рок, поп, фолк-пејач и текстописец, а всушност тој е Шкотланѓанец што откога знае за себе навива за Селтик...