Ознака: роднини

Тензично на судењето за Ласкарци, роднините со клетви кон обвинетите

Тензично помина денешното рочиште за несреќата кај Ласкарци, каде што адвокатите преку вкрстено испрашување бараа одговори од вештакот за да се утврди вина кај...

Малолетничка обљубена од својот роднина во Кавадарци

Малолетна кавадарчанка била обљубена од малолетен роднина, потврди Верољуб Додевски, портпарол на СВР Велес. – На 22-ри овој месец во 21.00 часот во полициската станица...

И роднините до прво колено може да бидат обесштетени

Адвокати што се специјализирани за работа со отштетни предмети во осигурителните компании тврдат дека постои законска основа и роднините до прво колено на смртно...