28.8 C
Skopje
16.9.2021 - 18:26

Ознака: родилки

Починаа две родилки со ковид-19

Две родилки, една од Скопје и една од Делчево, починаа откако биле породени, па хоспитализирани. Родилката од Делчево била на возраст од 33 години,...

МЗ: На Клиниката за гинекологија нема заболени родилки од ковид-19

Во моментов на Клиниката за гинекологија нема ниту една родилка позитивна на ковид-19, има осум родилки чии тестирања се во тек, а се сместени...

Се чекаат наодите од комисиите и од обдукцијата за смртта на...

Министерот за здравство Венко Филипче денеска во Битола изјави дека ги чекаат  извештаите од комисиите и обдукциските наоди од Институтот за судска медицина за да...