0.8 C
Skopje
26.10.2021 - 4:53

Ознака: роденден

Вил Смит го прослави 50-от роденден со банџи-скок

Глумецот Вил Смит својот 50-ти роденден го прослави во кругот на семејството во Големиот Кањон, а притоа оствари и една своја голема желба -...

Среќен роденден, татковино!

Коинциденција или не, токму во месецот кога Македонија ја стекна својата независност, граѓаните ќе треба повторно да се изјаснат, овој пат за прифаќање на...

Гугл наполни 20 години

На 4 септември 1998 година се роди компанијата Гугл чие име секогаш се поврзува со експлозивниот раст на популарноста на Интернетот и начинот на...

Училиште во кое се почитуваат разликите

Заедно со нашите 70 ученици, тука се образоваат и четири деца со посебни потреби, кои од понеделник до петок се сместени во училишниот интернат....

Најстариот Американец го прослави 112 роденден, продолжува да пуши и да...

Ричард Овертон секое утро станува рано. Неговиот негувател му помага околу утринските рутински работи, а потоа тој ги зема цигарите и се подготвува за...

Специјален концерт за роденденот на британската кралица

Кралицата Елизабета Втора утре ќе присуствува на концерт во Лондон оранизиран во чест на нејзиниот 92-ри роденден. На концертот, насловен како „Роденденската забава на Кралицата“,...

Нова аптека и крводарителска акција за 13-от роденден на „Ре-медика“

Со традиционална крводарителска акција, како и со отворање на новата аптека „Данеа фарм“, првата приватна општа болница „Ре-медика“ вчера го прослави 13-от роденден. Директорката...