Ознака: роденден

„Ремедика“ го одбележи 17-от роденден

Традиционална крводарителска акција Со традиционалната крводарителска акција, со која вработените уште еднаш ги потврдија хуманата мисија и професионалноста, првата приватна општа болница „Ремедика“ вчера го...

Со традиционална крводарителска акција „Ре-медика“ го прослави 17-от роденден

Со традиционалната крводарителска акција, со која вработените уште еднаш ги потврдија хуманата мисија и професионалноста, првата приватна општа болница „Ре-медика“ денеска го одбележа седумнаесетиот...

„Опел“ го прослави роденденот: 160 години иновации

Во 2022 година, „Опел“ ја слави својата годишнина. Веќе 160 години, брендот со амблем на молња ги прави иновациите достапни за сите. Ова го...

Штипски гитаристи од 7 до 77 му испратија музичка роденденска честитка...

Педесетина штипски гитаристи и фанови на Влатко Стефановски на возраст од 7 до 77 години вчера се собраа во Домот на културата „Ацо Шопов“...

Светлината на „Нова Македонија“ се разлеа и од врвот Кале

ПО ПОВОД 77. РОДЕНДЕН НА ПРВИОТ МАКЕДОНСКИ ДНЕВЕН ВЕСНИК Кога денот почнува во ранина, со будењето на првата утринска светлина, и успевате да го доживеете...

Одиме на роденден

Драги деца, во „Колибри“ објавуваме делови од книгата „Бонтон за деца“ на познатиот македонски писател Наум Попески, кој исто така неколку години бил и...

„Не кревај раце“ – подарок за сите обожаватели за убав почеток...

Давид Темелков со нова песна и спот го прославува роденденот Автори на текстот и на музиката се Миро и Соња Буљан, а препевот на македонски...

Филипче присуствуваше на првиот роденден на ќерката на хуманата Василковска

Министерот за здравство, Венко Филипче, беше поканет и присуствуваше на роденден на Лара, ќерката на Јасмина Василковска, хуманата жена која неодамна со донацијата на...

Мицкоски: Власта ги дели луѓето на граѓани од прв и втор...

Секој претседател на ВМРО-ДПМНЕ имал свои искушенија, ама јас видов баш се, и има навистина голема вистина во цитатот дека „тоа што нема да...

Роденден без принцот Филип: Кралицата Елизабета наполни 95 години

Кралицата Елизабета Втора денес наполни 95 години, помалку од две недели откако почина нејзиниот сопруг, принцот Филип, со кого беше во брак 73 години. Загубата...