15.8 C
Skopje
21.9.2021 - 0:56

Ознака: роденден

„Не кревај раце“ – подарок за сите обожаватели за убав почеток...

Давид Темелков со нова песна и спот го прославува роденденот Автори на текстот и на музиката се Миро и Соња Буљан, а препевот на македонски...

Филипче присуствуваше на првиот роденден на ќерката на хуманата Василковска

Министерот за здравство, Венко Филипче, беше поканет и присуствуваше на роденден на Лара, ќерката на Јасмина Василковска, хуманата жена која неодамна со донацијата на...

Мицкоски: Власта ги дели луѓето на граѓани од прв и втор...

Секој претседател на ВМРО-ДПМНЕ имал свои искушенија, ама јас видов баш се, и има навистина голема вистина во цитатот дека „тоа што нема да...

Роденден без принцот Филип: Кралицата Елизабета наполни 95 години

Кралицата Елизабета Втора денес наполни 95 години, помалку од две недели откако почина нејзиниот сопруг, принцот Филип, со кого беше во брак 73 години. Загубата...

И во услови на земјотрес и на пандемија весникот излегува секој...

Најстариот дневен весник „Нова Македонија“ непоколебливо работи во сите услови, за што сите се сведоци. И покрај тоа што изминатава година се работи во...

Шон Ленон ќе го одбележи роденденот на својот починат татко Џон

Синот на легендарниот музичар Џон Ленон, Шон Оно Ленон, за првпат го интервјуираше sер Пол Макартни за односите со неговиот татко, а разговорот ќе...

Членовите на „Електрични оргазам“ ни покажаа зошто траат 40 години

Една од најзначајните и највлијателни рок групи во некогашна Југославија, „Електрични оргазам“, која годинава одбележуваат 40 години успешна музичка кариера, верувале или не својот...

Шон Конери и на 90 години е поим за елеганција и...

Славниот актер Шон Конери денеска полни 90 години, но остана поим за идеален Шкотланѓанец и елегантна мажественост. Шон Конери познат како ултимативен Џемс Бонд денес...

Мадона го славеше својот 62. роденден на Јамајка

Мадона продолжи да се забавува по повод својот 62. роденден во неделата и сподели доста невобичаена и смела фотографија за милионите следачи на Инстаграм. Кралицата...

Срнчето Бамби го прослави првиот роденден

Срнчето Бамби, кое Ќире Радески го пронајде во планината, близу неговото родно село Белица, го прослави својот прв роденден. Оттогаш до денес Бамби доживеа...